17 Ekim 2011 Pazartesi

BROWNİMİN TARİFİ

DÜN CANIM İNANILMAZ BİR ŞEKİLDE BROWNİ ÇEKTİ FAKAT DAHA ÖNCE YAPTIKLARIM HEP KAKAOLU KEK TADINDA İDİ. BİR GECE ÖNCE HOME TV'Yİ İZLERKEN NİGELLA LAWSON2UN YAPTIĞI BROWNİ TARİFİNE GÖZÜM TAKILDI VE TARİFİ HEMENCECİK ALDIM. BENİM TARİFİMDE VANİLYA ESANSI YERİNE TOZ VANİLYA VAR. AYRICA NİGELLA'NIN TARİFİNDE BEYAZ DAMLA ÇİKOLATA DA VARDI AMA BEN SADECE BİTTER DAMLA ÇİKOLATA KULLADIM.
MALZEMELER:

3 YUMURTA
1 SU BARDAĞI TOZ ŞEKER (BEN YARISINI PUDRA ŞEKERİ OLARAK KULLANDIM)
1 PAKET DAMLA ÇİKOLATA
YARIM ÇORBA KAŞIĞI KTEREYAĞ
1 BARDAK UN
1 PAKET VANİLYA

YAPILIŞI:

3 YUMURTAYI 1 BARDAK ŞEKER İLE ÇIRPTIM. DAMLA ÇİKOLATALARIMI YARIM ÇORBA KAŞIĞI TEREYAĞINIDA EKLEYEREK BENMARİ USULÜ ERİTTİM. DAHA SONRA ERİYEN ÇİKOLATA KARIŞIMINA 1PAKET VANİLYAYI İLAVE ETTİM. VE SONRA 1 BARDAK UNU EKLEDİM TAHTA BİR KARIŞTIRICI YARDIMIYLA YAVAŞ YAVAŞ KARIŞTIRDIM (PÜF NOKTASI YAVAŞ YAVAŞ KARIŞTIRMAK)
SONRA BU KARIŞIMIMI YAĞLI KAĞITLA KAPLADIĞIM BORCAMA DÖKTÜM VE 30-35 DK PİŞİRDİM VEEE İSTEDİĞİM SONUÇ. AYNI HOUSE CAFEDEKİ BROWNİYE BENZEDİ BROWNİM.
BEN CE ÇOK PİŞMEMESİNE DİKKAT EDİN TABİ EĞER BU ŞEKİLDE SEVİYORSANIZ. İÇİ HAFİF NEMLİ OLUYOR.BANA KALIRSA DAHA LEZZETLİ. EVDEKİLER OLDUKÇA BEĞENDİ.BUNDAN SONRAKİNİ VANİLYA ESANSI VE BEYAZ DAMLA ÇİKOLATAYLA DENEYECEĞİM.NİGELLANIN SİTESİNİN LİNKİNİ VERİYORUM BROWNİNİN DEĞİŞİK VERSİYONLARI DA VAR. www.nigella.com

AFİYET OLSUN.

Hiç yorum yok: